wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Szablony malarskie
Kontakt
 • Drukant Sp. z o.o.
  ul. Promienna 16
  97-400 Bełchatów
  woj. łódzkie
  NIP: 769 223 82 23
 • E-mail:powiadomienia@drukant.pl
 • Telefon502 819 043
 • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku
  7:00 - 15:00
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Szablony malarskieSzablony wykonany są z wysokiej jakości, specjalistycznej folii niemieckiej marki Oramask. Szablon przeznaczony jest do wykonywania robót malarskich pędzlem lub natryskowo na równych i płaskich powierzchniach. Szablon jest jednorazowy. Szablony wycinane są przez nas na profesjonalnym ploterze tnącym o dużej precyzji cięcia.

Na szablon jest naniesiony papier transferowy, który umożliwia łatwe przeniesienie go w całości na wybraną powierzchnię z zachowaniem oryginalnego kształtu. Nawet jeśli wzór składa się z osobnych elementów, np. wnętrza i ramki, to przenoszony jest w całości, ponieważ papier transferowy utrzymuje kształt wzoru podczas przenoszenia. 

 
Schemat budowy naklejki

 
Szablony są wycinane komputerowo z folii. Po wycięciu wzoru z naklejki usuwane są wszelkie elementy, które stanowią wzoru naklejki. Następnie na całość naklejany jest papier transferowy.
Otrzymany szablon należy odkleić razem z papierem transferowym od papieru podkładowego. Całość należy nakleić na wybraną powierzchnię. Następnie należy ściągnąć papier transferowy, tak, aby wszystkie elementy szablonu pozostały na naklejonej płaszczyźnie. Na tak naklejony szablon można aplikować farbę. Po zakończonym malowaniu należy usunąć szablon malarski.
 
Powierzchnia musi być płaska, gładka, sucha, oczyszczona z kurzu i odtłuszczona. Szablony można naklejać na płaszczyzny malowane po zupełnym wyschnięciu farby, tj. minimum 3 tygodnie po malowaniu. Naklejki nie nadają się do naklejania na farby z dużą zawartością lateksu ponieważ nie będą dobrze trzymać się powierzchni.

Przejdź do strony głównej